Мультимедійний онлайн проєкт "Енциклопедія архітектури України"

Енциклопедія архітектури України — це мультимедійний онлайн-проєкт, який за допомогою різних медіаінструментів демонструє панораму архітектури України. Кураторки і куратори, а також запрошені режисери й режисерки, відеомейкери й відеомейкерки, медіахудожники й медіахудожниці, архітектори й архітекторки у своїх фото- і відеороботах, перфомансах, колажах аналізують, як суспільство формує архітектуру і як архітектура формує суспільство. Проєкт, створений на перетині архітектури, історії, критики, кінематографу й візуального мистецтва, спонукає до діалогу. Такий комплексний підхід дає змогу максимально розширити сприйняття матеріального середовища, побачити його з різних боків і сформувати власну думку щодо його актуального стану. Це ревізія ролі архітектора і архітектури в сьогоденні, інтерпретація аксіом цієї сфери, візуалізація її елементів, стилів, процесів і часових змін.

Понад 40 учасників і учасниць, дві кураторки і куратор, 16 членів і членкинь команди, майже 20 партнерських організацій, 26 короткометражних фільмів, 4 фотопроєкти, 2 серії колажів — це історія про ком’юніті та солідарність. Пишаємося нашою мережею і кожним, хто долучився до створення «Енциклопедії архітектури України». Велика кількість талановитих і щирих професіоналів і професіоналок з різних куточків світу працювали над проєктом онлайн в Україні, Аргентині, Німеччині, Грузії, Нідерландах, Данії. До ініціативи долучилися державні установи і громадський сектор, невеликі спільноти й цілі міста, представники різних сфер — культурної, архітектурної, гуманітарної, освітньої, правової, музейники й архівісти, журналісти й урбаністи. Хоч і не в цеглі та камені, але архітектура у межах цього проєкту виконала свою місію — об’єднала людей, стала простором взаємодії, підтримки і поваги.

Більш детальна інформація на сайті www.ukrarchipedia.com.

«Енциклопедію архітектури України» реалізує громадська організація «Urban Forms Center» у партнерстві з малою культурною столицею України 2020–2021 років — містом Славутич, Славутицькою міською радою і Центральним державним науково-технічним архівом України за фінансової підтримки Українського культурного фонду та Zagoriy Foundation.